Strona festiwalu Jazz w Ruinach korzysta z plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania zawartości strony. Możesz sam określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. (zamknij).

(sprawdź jak - mozilla firefox) (sprawdź jak - chrome) (sprawdź jak - internet explorer)

(zaakceptuj i zamknij)

 
 
Logotyp
Paweł Kamiński Quartet feat. Jakub Łępa

Paweł Kamiński Quartet – zespół składający się z laureatów międzynarodowych konkursów muzycznych, założony w 2015 roku z inicjatywy saksofonisty Pawła Kamińskiego. Na repertuar grupy składają się kompozycje autorskie oraz znane standardy jazzowe w nowych, ciekawych opracowaniach. W grze zespołu słychać wpływy różnorodnych nurtów muzyki jazzowej od hardbopu, poprzez fusion aż do współczesnej odsłony muzyki improwizowanej prezentowanej przez takie grupy jak James Farm, Kneebody, czy Bob Reynolds Quartet. W rezultacie wyraźnie słyszalną, spójną charakterystykę prezentowanych kompozycji trudno zakwalifikować do określonego gatunku muzyki. Jedynym słusznym określeniem stylistyki zespołu pozostaje więc szeroko rozumiane pojęcie muzyki improwizowanej.

658

Podczas festiwalu zespół wystąpi w poszerzonym składzie w którym obok lidera na saksofonie tenorowym zagra Jakub Łępa. Zabieg ten jest czymś unikatowym na polskiej scenie muzycznej i pozwala na uzyskanie zupełnie nowego i interesującego brzmienia. Obok utworów z debiutanckiej płyty "Let's Do It" usłyszymy również nowe, nieprezentowane dotąd kompozycje.

 

Rejestracja audiowizualna: 17-20 sierpnia, Gliwice

PREMIERA:

11 września 2020, godz. 21.10

KANAŁY:


JAZZ TV www.jazztelevision.tv - dostępna w Twojej telewizji kablowej lub przez WP Pilot na urządzeniach mobilnych,

YOU TUBE SJC youtube.com/ŚląskiJazzClubSilesianJazzClub - subksrybuj kanał już teraz.

YouTube