Strona festiwalu Jazz w Ruinach korzysta z plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania zawartości strony. Możesz sam określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. (zamknij).

(sprawdź jak - mozilla firefox) (sprawdź jak - chrome) (sprawdź jak - internet explorer)

(zaakceptuj i zamknij)

 
 
Logotyp
Paweł Palcowski Quintet feat. Maciej Sikała

„Old fashioned mood" to najnowszy, debiutancki album kwintetu trębacza Pawła Palcowskiego. Paweł Palcowski Quintet to zespół prezentujący muzykę nawiązującą do lat 50-tych i 60-tych w jazzie.

657

Album "Old Fashioned Mood" znalazł się na pierwszym miejscu na liście przebojów sklepu DiskUnion w Tokyo w Japonii i jest tam z powodzeniem sprzedawany na płytach CD oraz winylach. W podsumowaniu 2019 roku Adam Dobrzyński zamieścił Pawła Palcowskiego na 1 miejscu w kategorii Jazzowy Polski Debiut Roku, a w kategorii Polska Płyta Jazzowa Roku album "Old Fashioned Mood" znalazł się na 9 miejscu.

Ale skoro Jazz w Ruinach 2020 i Premiera, to idziemy o krok dalej i zapraszamy na specjalny projekt, z udziałem gościa specjalnego. Będzie nim Maciej Sikała. Maciej Sikała był i jest jednym z największych autorytetów w dziedzinie instrumentalistyki i kompozycji jazzowej w Polsce. Jego doświadczenie i wspaniała technika gry wzbogaci sekcje dętą o harmonię rodem z Jazz Massengers Arta Blakey'a oraz pozwoli muzyce pójść w nowy, nieznany dotąd obszar.

656

 

Rejestracja audiowizualna: 17-20 sierpnia, Gliwice

PREMIERA:

5 września 2020, godz. 21.10

KANAŁY:


JAZZ TV www.jazztelevision.tv - dostępna w Twojej telewizji kablowej lub przez WP Pilot na urządzeniach mobilnych,

YOU TUBE SJC youtube.com/ŚląskiJazzClubSilesianJazzClub - subksrybuj kanał już teraz.

YouTube