Strona festiwalu Jazz w Ruinach korzysta z plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania zawartości strony. Możesz sam określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. (zamknij).

(sprawdź jak - mozilla firefox) (sprawdź jak - chrome) (sprawdź jak - internet explorer)

(zaakceptuj i zamknij)

 
 
Logotyp
Oblicza jazzu - otwarcie wystawy grafiki i plakatu

4 sierpnia 2017, piątek, godz. 19:00

 

Otwarcie wystawy grafik i plakatów młodych artystów z całego świata, absolwentów, ale także studentów uczelni artystycznych spod niemal każdej szerokości geograficznej.

484

Foto: Paweł Kołodziej

W tym roku tematem zadanym artystom zgłaszającym swoje pracy będzie hasło „Oblicza jazzu”, dotyczące kierunków, gatunków, muzyków, filmów i innych obszarów, których „dotykał” jazz. Wybór tychże obszarów i tym samym interpretacji tematu wystawy jest już wyłącznie w gestii artystów.Kurator wystawy:

485

Foto: Paweł Kołodziej


dr Tomasz Kipka, wykładowca Instytutu Sztuki w Cieszynie, laureat m.in.: prestiżowej nagrody Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Grafików Projektantów ICOGRADA (2007), Grand Prix Międzynarodowego Triennale Plakatu Ekologicznego w Žilinie na Słowacji (2008), Śląskiej Rzeczy 2010 (2011), The 4th Fadjr International Festival of Visual Arts w Teheranie, w kategorii plakat (2012), wyróżnienia na 23 Biennale Plakatu Polskiego (2013) oraz nagród i wyróżnień w konkursach na znaki graficzne i identyfikację wizualną.


Zgłoszenia prac można dokonywać do 27 lipca poprzez aplikację na stronie: jazzposters.tecken.pl

YouTube