Strona festiwalu Jazz w Ruinach korzysta z plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania zawartości strony. Możesz sam określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. (zamknij).

(sprawdź jak - mozilla firefox) (sprawdź jak - chrome) (sprawdź jak - internet explorer)

(zaakceptuj i zamknij)

 
 
Logotyp
MM3

11 sierpnia 2018, sobota, godz. 19:00

MM3 jest polskim zespołem, który przez pierwszych kilka lat istnienia nie mógł zdecydować się jaki gatunek muzyczny uprawia. Artystycznym wyborem grupy był więc bolesny rozkrok pomiędzy światami jazzu, elektro, impro i czymś tam. Zupełnie przez przypadek grupa wypracowała więc swój własny język muzyczny, a zainspirowany bogactwem Salvadora Dalego lider (MM) nazwał ten styl jazzem surrealistycznym. Od tej pory członkowie MM3 uznają, że wolno im wszystko i niczego nie muszą tłumaczyć. Nawet tego, że sami piszą o MM3 w 3 os. l. poj. Grupa nazywała się kiedyś Michał Milczarek Trio ale nikomu nie chciało się tego wymawiać.

570

MM3 gra przede wszystkim za granicą. Chiny, Wietnam, Niemcy, Szkocja, Ukraina... Pinezek na mapie przybywa. Zespół wydał trzy albumy: The Big Game EP, Squirrels & Butterflies i Ambient Works. Jeśli zajdzie potrzeba, wyda kolejne.

 

MM3 zwyciężyło w konkursie „Jazzowy Debiut Fonograficzny” (2014) organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca.
Jesienią 2014 r. ukazał się debiutancki album MM3 Squirrels and Butterflies. Prace nad płytą trwały rok. Zespół przygotował muzykę, która najmocniej nawiązuje do jazzu. Repertuar jest jednak odzwierciedleniem najświeższych inspiracji grupy. Na płycie odnaleźć można wpływy muzyki elektronicznej, hip-hopu, rocka czy fusion. Dzięki temu kompozycje, które znalazły się na płycie ukazują jazz w innowacyjnej odsłonie brzmieniowej. Przyczynił się do tego także producent albumu - Envee, który do brzmienia muzyki MM3 podszedł bardzo kreatywnie.


 

Druga płyta zespołu – Ambient Works – jest projektem z pogranicza ambientu, minimalizmu, modern- i free-jazzu. Muzycy zarejestrowali w pełni improwizowany materiał. Jego produkcją, mixem i masteringiem zajęli się Envee i Michał Milczarek. Album "Ambient Works" wymyka się muzycznym schematom i podziałom, jest nowatorski w aspekcie aranżacyjnym, jak i brzmieniowym, prowokuje do nieco innego spojrzenia na jazz i muzykę improwizowaną. Można na nim znaleźć dźwiękowe przestrzenie (VN), utwory minimalistyczne (Fogs), transowe rytmy (Burnt Toast, Coffe Stains), a nawet spreparowane brzmienie dzwonów z drezdeńskiej katedry (Dresden).


Michał Milczarek

Ur. 12 mara 1990 r. w Końskich – polski kompozytor, gitarzysta. Lider własnego projektu autorskiego Michał Milczarek Trio (MM3). Wraz z intensywnie koncertującym MM3 wystąpił między innymi na Festiwal Jazz Bez, International Ethno-Jazz Festival Flugery Lvova, Warszawa Singera, Eye On Culture Festival, Jazz Po Polsku On Tour: Live in Germany, Hue Festival, Edinburgh Jazz Festival. Najchętniej porusza się w obszarach jazzu, ambientu i rocka. Odnajduje jednak swój własny język w każdym gatunku muzycznym. Jako muzyk sesyjny współpracuje bądź współpracował m.in. z Edytą Górniak, Marią Sadowską, Anną Szarmach, Michałem Urbaniakiem, Sashą Strunin i Envee’em.

 

Michał Milczarek  - gitara
Bartek Łuczkiewicz – bas
Mateusz Modrzejewski – perkusja


Wstęp wolny.
Na zakończenie każdego dnia festiwalowego jam session w Klubie Muzycznym 4art
(ul. Siemińskiego 22, Gliwice)

Dodaj do zakładek i podziel się linkiem!
YouTube