Strona festiwalu Jazz w Ruinach korzysta z plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania zawartości strony. Możesz sam określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. (zamknij).

(sprawdź jak - mozilla firefox) (sprawdź jak - chrome) (sprawdź jak - internet explorer)

(zaakceptuj i zamknij)

 
 
Logotyp
Jakub Paulski Trio feat. Emil Miszk

Jakub Paulski Trio znalazło się na 4 miejscu w rankingu Jazz Forum Jazz Top 2019 w kategorii Nowa Nadzieja/Zespół.  Jakub Paulski znalazł się na 5 miejscu w rankingu Jazz Forum Jazz Top 2019 w kategorii Nowa Nadzieja/Muzyk.

663

Zespół zajął I miejsce w najbardziej prestiżowym konkursie w Polsce - Jazz Juniors 2019. Mają zaplanowaną premiera płyty "Preludium", ze względu na pandemię data premiery wciąż nieznana. Najbliższy czas wyglądał bardzo obiecująco, mamy wciąż nadzieję, że plany pomimo pandemii uda się zrealizować, a były/są to:

- występy w Kanadzie (przełożony festiwal na późne lato 2020 Toronto Jazz Festival, Jazz de Montréal)

- występy we Włoszech: Fara Music Festival 20-22.07.2020 Włochy (bardzo możliwe przeniesienie terminu)

- występ w Chorwacji : festiwal More & Jazz Festival (23.07.2020) wyspa Sutivan - termin na tę chwilę potwierdzony.

- trasa po Chinach - rok 2021.


Podczas festiwalu Jazz w Ruinach 2020, w roku pandemii w wersji telewizyjnej i online, pojawią z utworami z jeszcze niewydanej płyty, z utworami nigdzie nie publikowanymi i nowymi aranżacjami oraz z gościem specjalnym, z Emilem Miszkiem.

Jakub Paulski Trio to solowy projekt warszawskiego gitarzysty. Zespół współtworzy kontrabasista Franciszek Pospieszalski – muzyk o szerokich horyzontach i kreatywnym podejściu do muzyki oraz Peter Somos – węgierski perkusista eksplorujący brzmienia tradycyjnych instrumentów perkusyjnych jak np. bendir i riq. Trio wykonuje kompozycje lidera inspirowane różnymi gatunkami: począwszy od muzyki klasycznej, przez odmiany jazzu, po muzykę współczesną.


Emil Miszk to wschodząca i coraz jaśniejsza gwiazda europejskiej sceny jazzowej. Współpracował między innymi z Leszkiem Kułakowskim, Sławkiem Jaskułkem, Marcinem Maseckim, Tymonem Tymańskim i z grupą Mitch & Mitch. W 2019 roku otrzymał Fryderyka za debiutancki album Don’t Hesitate!. Trębacz Emil Miszk nie zwalnia tempa i kontynuując pracę ze swoim oktetem, wydaje kolejną płytę Artificial Stupidity.

666

 

Rejestracja audiowizualna: 17-20 sierpnia, Gliwice

PREMIERA:

25 września 2020, godz. 21.10

KANAŁY:


JAZZ TV www.jazztelevision.tv - dostępna w Twojej telewizji kablowej lub przez WP Pilot na urządzeniach mobilnych,

YOU TUBE SJC youtube.com/ŚląskiJazzClubSilesianJazzClub - subksrybuj kanał już teraz.

YouTube