Strona festiwalu Jazz w Ruinach korzysta z plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania zawartości strony. Możesz sam określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. (zamknij).

(sprawdź jak - mozilla firefox) (sprawdź jak - chrome) (sprawdź jak - internet explorer)

(zaakceptuj i zamknij)

 
 
Logotyp
The Brag Pack

4 sierpnia 2018, sobota, godz. 21:00

 

The Brag Pack to zespół międzynarodowych instrumentalistów - entuzjastów, pełnych nieskrępowanych dążeń do nowych odkryć, o nieograniczonych pomysłach i wyobraźni. Grupa istnieje od pięciu zaledwie lat, podczas których gościła już na najważniejszych wydarzeniach i festiwalach, zyskując ogromną sympatię i zainteresowanie; każdy natomiast z członków na swoim koncie posiada wiele nagród i wyróżnień zdobytych na międzynarodowych festiwalach jazzowych. Muzyka, jaką propagują pełni pasji instrumentaliści to jednak nie typowy, tradycyjny jazz - tu usłyszymy prawdziwą mieszankę najróżniejszych wpływów oraz prądów - pośród nich znajdziemy zarówno elementy fusion, wspaniałe, rozbudowane improwizacje, a także groove czy nowoczesny swing.

560


Po debiutanckim albumie "Just Braggin’", w 2016 roku zespół wypuścił kolejne swoje fonograficzne "dziecko", tym razem wzbogacony o wspaniały, "świeży" instrument, jakim jest wokal Kingi Pruś - wokalistki wypuszczonej spod skrzydeł Krystyny Stańko.

 

561

 

Sri Hanuraga

Już we wczesnym dzieciństwie wykazywał Aga zainteresowanie gitarą. Jego ojciec, z zawodu gitarzysta klasyczny, był również jego pierwszym nauczycielem. Jednakże w wieku 13 lat, zobaczywszy klip zespołu „Emerson, Lake and Palmer“, Aga zmienia plany. Zainspirowany fortepianem rozpoczyna na nim naukę w dalszym ciągu pod opieką ojca. W tym czasie gra w zespołach progressive rock i fusion, występuje na kilku większych festiwalach miedzy innymi na AMI Sharp Awards 2002. W wieku 17 lat Aga zacząna naukę gry na fortepianie u czołowego pianisty jazzowego. w Indonezji - Indra Lesmana. W tym okresie zdobywa pierwszą nagrodę na Konkursie JGTC i występuje na najważniejszych festiwalach jazzowych w Indonezji, w tym „Java Jazz Festival“ w 2005r. W wieku 19 lat Aga przenosi się z Dżakarty (Indonezja) do Amsterdamu, aby studiować na fortepianie w tamtejszym Konserwatorium. W kwietniu 2006 roku zdobywa nagrodę solisty na „East of Eastern Jazz Festival“ w Nijmegen. W styczniu 2009 roku zdobywa drugą nagrodę na Konkursie Pianistów Jazzowych YPF (w jury zasiadali m.in. Jacky Terrason, John Taylor, Antonio Farao, Enrico Pieranunzi i Bobo Stenson). W maju 2010 jego trio „Animated“ zagrało na holenderskim „Jazz Day“, po czym ukazało się na kompilacji „The Best Of Jazz Day“. Od czasu jego pobytu w Europie występował w Paryżu, Nicei, Cannes, Monako, Belgii, Węgrzech, Niemczech i Rumunii. W czerwcu 2011 uzyskał Dyplom Summa Cum Laude Master of Music.


Daniel Mester

Swoją edukację muzyczną rozpoczął studiując w klasie gitary klasycznej, a następnie na fortepianie i klarnecie. Podczas nauki w szkole muzycznej I i II st. zdobył kilka nagród krajowych, m.in na konkursie w Budapeszcie (klasyczny klarnet - pierwsze miejsce, gitara klasyczna - pierwsze miejsce). W wieku 18 lat zaczął uczyć się jazzu na saksofonie, a później podjął studia na saksofonie na kierunku jazzowym w Budapeszcie.

Po uzyskaniu magistra ekonomii na uniwersytecie, rozpoczął kurs mistrzowski na saksofonie na Wydziale Jazzowym w Amsterdamie, który ukończył w roku 2010. Obecnie Daniel studiuje na wydziale Muzyki Filmowej w Amsterdams- kim Konserwatorium, realizując trzeci kurs mistrzowski. W 2007 roku był jednym z pierwszych zwycięzców uzyskując wyróżnienie w kategorii wiekowej do 30 lat w International Jazz Michael Brecker Arranging Competition w USA. Wraz z młodym, obiecującym zespołem z Węgier „Szabolcs Quartet“ grał koncerty po całej Europie, zdobywając nagrodę dla najlepszego solisty na Barga Jazz Festival (Włochy) w 2007 roku. Został zaproszony na warsztaty jazzowe „Metropol Orkest International Arranger‘s Workshop“ w 2009 r. w Amsterdamie. W tym samym roku jego kompozycja „Odds“ zdobyła pierwszą nagrodę na węgierskim jazzowym konkursie kompozytorskim. „Daniel Mester Quartet“ wygrał „European Keep An Eye Jazz Award“ w 2011r.


Paul Rutschka

Wychowany w Hamburgu basista Paul Rutschka jest liderem zespołu i odpowiada za stały niski puls w „The Brag Pack“. Urodził się w rodzinie profesjonalnych muzyków, w wieku 6 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie. Jednak gdy miał okazję, dzięki swoim rodzicom, usłyszeć nagrania grupy „Weather Report“ uznał, że gitara basowa jest właśnie tym instrumentem, na którym chciałby grać. Wkrótce uwaga Paula przeniosła się z muzyki Funk, Soul i Hip Hop na tradycyjny i współczesny jazz. Jest zafascynowany improwizacją, która jest główną częścią stylu jego gry. Paul jest zwycięzcą niemieckiego „Youth National Jazz Competition“ w 2005r. i występował na festiwalach i klubach w całych Niemczech. W tym samym roku Paul przeniósł się do Amsterdamu, aby studiować na gitarze basowej w Konserwatorium, gdzie otrzymał dyplom w 2010r. Jako side man grał także trasy po Europie, występując w radiu i w telewizji.

Paul koncentruje się również na nagrywaniu i produkcji muzyki. Ostatnie produkcje cztery najnowsze albumy Krystyny Stańko pt. „Secretly“, „Kropla Słowa“, „Snik“ oraz „Novos Anos“ które otrzymały 5/5 gwiazdek w „Jazz Forum - The European Jazz Magazine“, Płyty „Kłębek“ Kingi i Karoliny Pruś oraz „Depth of Focus“ zespołu Elec-tri-city i „Live in Club Zak“ Macieja Sikały.

W Polsce Paul występował z m.in. Krystyna Stańko, Cezarym Paciorkiem, Mieczysławem Szczesńiakiem, Cezarym Konrad, Premysławem Raminiakiem, Dominikiem Bukowskim, Irkiem Wojtczakiem, Maciejem Miecznikowskim oraz z Narodową Orkiestra Symfoniczną Polskiego Radia.


Andris Buikis

Andris może być opisany jako osoba niekończącej się kreatywności, postawę która przekonująco przekłada na zestaw perkusyjny. Będąc pochodzenia łotewskiego, muzyczna podróż Andrisa zaczęła się w szkole muzycznej w mieście Madona. Tam właśnie zaczął edukacje jako pianista klasyczny, a po 4 latach przerzucił się na gitarę basową. Przed rozpoczęciem Liceum Rydze w 1999 roku, grał z zespołami hardrockowymi jako pianista, gitarzysta, wokalista i basista. Andris zaczyna liceum muzyczne jako gitarzysta elektryczny i przechodzi do klasy perkusyjnej w 2000 roku. Już w 2002 Andris otrzymał stypendium na studia w Berklee College of Music, ale sytuacja finansowa nie pozwoliła mu studiować USA. Po ukończeniu liceum w 2002 roku, Andris stał się najbardziej zażądanym perkusistę na Łotwie i grał z takimi artystami, jak: KEKSI, Arnis Mednis, Janis Stîbelis, Dons, Intars Busulis, Aija Vîtoliòa, Laimis Râcenâjs, Laima Vaikule, Marija Naumova, Uldis Raimonds Pauls, Marhileviès. Andrisowi jest laureatem nagrody Sony Jazz Stage 2008 Grand Prix w kategorii „Perkusista Jazzowy“. W 2009 roku udał się do Amsterdamu, i ukończył studia w Conservatorium w Amsterdamie w 2013. Podczas pobytu w Holandii Andris grał z uznanymi holenderskimi artystami jazzowymi, takimi jak Harmen Fraanje i Clemens van der Feen, jak i również w międzynarodowych formacjach jazzowych, takich jak „The „Brag Pack i "K Trio". W 2013 Andris roku powrócił do Łotwy i jest wykładowca perkusji w szkole BJMK i pracuje jako perkusista sesyjny. W 2014r. Andris podpisuje umowę z łotewskim porducentem perkusji „BROCREATION" i jest jednym z głównych artystow ich produkcji.


Kinga Pruś

wokalistka, gitarzystka, kompozytorka i autorka tekstów. Absolwentka Akademi Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunkach: gitara klasyczna i wokalistyka jazzowa.

Brała udział w wielu konkursach i festiwalach m.in: „O BURSZTYNOWY MIKROFON RADIA KOSZALIN” W RAMACH „BAŁTYK FESTIWAL MEDIA I SZTUKA 2014”, Ladies Jazz Festiwal- Konkurs Grand Prix, Riga Jazz Stage na Łotwie. Koncertuje w Polsce i zagranicą prezentując autorską płytę ,, Kłębek’’ -wydaną tego roku razem z siostrą, w projekcie Kinga i Karolina Pruś, oraz współpracując z wieloma artystami z polskiej sceny jazzowej i popowej m.in. Krystyna Stańko, Cezary Paciorek, Piotr Lemańczyk, Dominik Bukowski, Anna Wyszkoni, Marek Raduli i innymi.


Daniel Mester (Węgry) - saksofon
Sri Hanuraga (Indonezja) - fortepian, instrumenty klawiszowe
Paul Rutschka (Niemcy) - bas
Andris Buikis (Łotwa) - perkusja
Kinga Pruś (Polska) - vocal

Wstęp wolny.

 

Na zakończenie każdego dnia festiwalowego jam session w Klubie Muzycznym 4art  
(ul. Siemińskiego 22, Gliwice)

Dodaj do zakładek i podziel się linkiem!

YouTube