Strona festiwalu Jazz w Ruinach korzysta z plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania zawartości strony. Możesz sam określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. (zamknij).

(sprawdź jak - mozilla firefox) (sprawdź jak - chrome) (sprawdź jak - internet explorer)

(zaakceptuj i zamknij)

 
 
Logotyp
Gauthier Toux Trio

4 sierpnia 2018, sobota, godz. 19:00

 

Gauthier Toux Trio ucieleśnia muzyczną i kulturową różnorodność współczesnego jazzu. 25-letni pianista, kompozytor i lider zespołu Gauthier Toux, jest uważany za wschodzącą gwiazdę francuskiej pianistyki jazzowej. Założone przez niego w 2013 roku międzynarodowe trio występowało już na tak renomowanych festiwalach jak: Jazz à Vienne, Paris Jazz Festival, La Défense Jazz Festival, Jazz à Orléans, jako support dla Wayne Shorter Quartet na Cully Jazz 2016, Jazz Onze Plus czy Copenhagen Jazz Festival, a także zdobyło 1-szą nagrodę w prestiżowym La Défense Jazz Festival Competition 2016 w Paryżu oraz Jazz à Vienne Competition 2017.

558

Zespół dotychczas wydał dwa znakomite albumy, debiutancki „More Than Ever” (2015) i  „Unexpected Things” (2016), a w grudniu zeszłego roku nagrał materiał na trzecią płytę, która ukaże się w maju 2018 nakładem brytyjskiej wytwórni Naim Records. Trio, regularnie koncertujące we Francji, Szwajcarii, Włoszech, Niemczech,  Danii i Libanie, po raz pierwszy gościło w Polsce w październiku 2017 (Vertigo Jazz Club, Wrocław i koncert finałowy III Festiwalu Jazz&Literatura, Chorzów).

 


Gauthier Toux (Francja) – fortepian
Remi Bouyssiere (Francja) –  kontrabas
Maxence Sibille (Francja) - perkusja

 

Wstęp wolny

 

Na zakończenie każdego dnia festiwalowego jam session w Klubie Muzycznym 4art
(ul. Siemińskiego 22, Gliwice)

Dodaj do zakładek i podziel się linkiem!

YouTube