Strona festiwalu Jazz w Ruinach korzysta z plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania zawartości strony. Możesz sam określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. (zamknij).

(sprawdź jak - mozilla firefox) (sprawdź jak - chrome) (sprawdź jak - internet explorer)

(zaakceptuj i zamknij)

 
 
Logotyp
Monika Malczak Quintet

3 sierpnia 2018, piątek, godz. 21:00

„Kreatywność intelektualna, świadomość muzyczna oraz niebagatelna jak na młody wiek dojrzałość interpretacyjna to czynniki, które decydują o jej nietuzinkowym potencjale twórczym.” - Beata Przybytek.


Błyskwicznie rozwijająca swoje muzyczne umiejętności, utytułowana „Nową Nadzieją Jazzu 2017” wokalistka Monika Malczak wystąpi na tegorocznej edycji Festiwalu „Jazz w Ruinach” 2018.

556

W roku 2016 znalazła się w Top 5 w kategorii „Polski Jazzowy Debiut Roku 2016” (Adam Dobrzyński, Polskie Radio), a także została zwyciężczynią 43. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych, gdzie dołączyła do szacownego grona dotychczasowych laureatów, m.in.: Doroty Miśkiewicz, Anny Serafińskiej, Lory Szafran.


Jej zespół - Monika Malczak Quintet tworzą muzycy związani z Instytutem Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach. Chęć poszukiwania nowych brzmień w połączeniu z ich różnymi inspiracjami muzycznymi oraz nieprzeciętnym talentem nadaje muzyce świeżość i indywidualność. Obecnie pracują nad debiutancką płytą inspirowaną m.in.: free jazzem oraz muzyką ludową.

 

Przemysław Chmiel

Saksofonista, grający na saksofonie sopranowym i tenorowym. Asolwent ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie (,,Bednarskiej”) w klasie saksofonu

Łukasza Poprawskiego. Obecnie student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie Marcina Kaletki. Jego główne inspiracje to Jerry Bergonzi, George Garzone, Adam Pierończyk i oczywiście – Starzy Mistrzowie.

Osiągnięcia 2017 :

Współtworzy Natalia Kordiak Quintet, który zdobył nagrody na konkursach rangi międzynarodowej, tj.: wyróżnienie na Blue Note Competition 2017 w Poznaniu oraz II mięjsce na Tarnów Jazz Contest 2017. Finalista Novum Jazz Festival 2017 w Łomży.


Mateusz Gramburg

Pianista, absolwent ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie kierunku "Fortepian Jazzowy" w klasie Prof. Andrzeja Jagodzińskiego i Prof. Michała Tokaja, obecnie student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach tego kierunku w klasie Prof. Wojciecha Niedzieli.

Czynny pianista udzielający się oraz współtworzący projekty muzyczne, współpracował m.in.: ze Zbigniewem Namysłowskim, Kazimierzem Jonkiszem

Wojciechem Zielińskim, Tomaszem Szymusiem, Marcinem Pendowskim oraz wieloma innymi. Dwukrotny uczestnik Festiwalu Jazz Rally w Dusseldorfie.

Osiągnięcia 2016/2017:

– Wyróżnienie na Międzynarodowym Blue Note Competition 2016 w Poznaniu jako formacja „Follow Dices”,

– Finalista Międzynarodowego Konkursu „Novum Jazz Festival” 2017 w Łomży


Piotr Narajowski

Kontrabasista, absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu kierunku „Gitara Basowa” w klasie prof. Tomasza Grabowego oraz kierunku „Kontrabas Jazzowy” u prof. Macieja Garbowskiego. Obecnie student Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach w klasie pfor. Adama Kowalewskiego.

Osiągnięcia rok 2017:

III miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Jazz nad Odrą – Indywidualność Jazzowa” w roku 2017 wraz z zespołem Łukasz Kokoszko Collective


Michał Szeligowski

Perkusista, absolwent kierunku „Perkusja Jazzowa” w klasie prof. Krzysztofa Gradziuka na Wydziale Jazzu w PSM II st. im. Fryderyka Chopina oraz student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Adama Buczka. Współpracował m.in.: z Orkiestrą Iuventus, Serjem Tankianem i Krzesimirem Dębskim. Udziela się w kilku projektach muzycznych, współtworzy m.in.: Amalia Obrębowska Quartet.

 

Na zakończenie każdego dnia festiwalowego jam session w Klubie Muzycznym 4art
(ul. Siemińskiego 22, Gliwice)

 

Dodaj do zakładek i podziel się linkiem!

YouTube