Strona festiwalu Jazz w Ruinach korzysta z plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania zawartości strony. Możesz sam określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. (zamknij).

(sprawdź jak - mozilla firefox) (sprawdź jak - chrome) (sprawdź jak - internet explorer)

(zaakceptuj i zamknij)

 
 
Logotyp
Jazz w Ruinach nadchodzi...

Festiwal młodej sztuki, młodych wschodzących gwiazd światowej sceny jazzowej i muzyki improwizowanej oraz grafiki plakatowej już wkrótce, po raz 14-ty zagości w Gliwicach.

575

więcej »

Szymon Mika Trio - „Togetherness”

Szymon Mika (ur. 1991), gitarzysta, kompozytor, lider, jeden z najbardziej utalentowanych muzyków młodego pokolenia

„Zachwycający gitarzysta” Mike Stern

552

 

W swojej twórczej ekspansywności zachowuje wciąż własny status i konsekwentnie zmierza do ambitnego celu, którym jest własna muzyka. Jest artystą niepokornym wobec nut i pokornym wobec świata, a przed wszystkim świadomym swojej wartości. Jednym słowem to nowoczesny perfekcjonista. W czerwcu na świat wychodzi jego nowa, autorska płyta „Togetherness” – nagrana z autorskim trio, które współtworzą Ziv Ravitz i Max Mucha.

Szymon Mika – gitara
Ziv Ravitz (Izrael) – perkusja
Max Mucha - kontrabas

więcej »

Monika Malczak Quintet

Błyskwicznie rozwijająca swoje muzyczne umiejętności, utytułowana „Nową Nadzieją Jazzu 2017” wokalistka Monika Malczak wystąpi na tegorocznej edycji Festiwalu „Jazz w Ruinach” 2018.

555„Top 5 Polski Jazzowy Debiut Roku 2016” Adam Dobrzyński, Polskie Radio

„Kreatywność intelektualna, świadomość muzyczna oraz niebagatelna jak na młody wiek dojrzałość interpretacyjna to czynniki, które decydują o jej nietuzinkowym potencjale twórczym.” - Beata Przybytek.


Monika Malczak – wokal
Przemysław Chmiel – saksofon sopranowy/tenorowy
Mateusz Gramburg – fortepian
Piotr Narajowski – kontrabas
Michał Szeligowski – perkusja

więcej »

Gauthier Toux Trio

Gauthier Toux Trio ucieleśnia muzyczną i kulturową różnorodność współczesnego jazzu. 25-letni pianista, kompozytor i lider zespołu Gauthier Toux, jest uważany za wschodzącą gwiazdę francuskiej pianistyki jazzowej. Założone przez niego w 2013 roku międzynarodowe trio występowało już na tak renomowanych festiwalach jak: Jazz à Vienne, Paris Jazz Festival, La Défense Jazz Festival, Jazz à Orléans, jako support dla Wayne Shorter Quartet na Cully Jazz 2016, Jazz Onze Plus czy Copenhagen Jazz Festival, a także zdobyło 1-szą nagrodę w prestiżowym La Défense Jazz Festival Competition 2016 w Paryżu oraz Jazz à Vienne Competition 2017.

557

 

Gauthier Toux (Francja) – fortepian
Remi Bouyssiere (Francja) –  kontrabas
Maxence Sibille (Francja) - perkusja

więcej »

The Brag Pack

The Brag Pack to zespół międzynarodowych instrumentalistów - entuzjastów, pełnych nieskrępowanych dążeń do nowych odkryć, o nieograniczonych pomysłach i wyobraźni. Grupa istnieje od pięciu zaledwie lat, podczas których gościła już na najważniejszych wydarzeniach i festiwalach, zyskując ogromną sympatię i zainteresowanie.

"Świetnie się tej muzyki słucha, pełno odważnych niespodzianek, ciekawe i groovende grooves, bogata harmoniczno melodyczna faktura z melancholiczna nutką, żywa i żyjąca, energetyczna muzyka, na żywo na pewno „very exciting“ ... brawo. !" Vladyslav Sendecki

559


Daniel Mester (Węgry) - saksofon
Sri Hanuraga (Indonezja) - fortepian, instrumenty klawiszowe
Paul Rutschka (Niemcy) - bas
Andris Buikis (Łotwa) - perkusja
Kinga Pruś (Polska) - vocal

więcej »

YouTube