Nadesłano do nas zgłoszenia z 33 krajów, z czego jury wybrało 103 plakaty z 29 następujących krajów:
Argentina / Austria / Belarus / Bolivia / Bosnia and Herzegovina / Brasil / Bulgaria / China / Czechia / Denmark / Ecuador / Germany / Hungary / Indonesia / Iran / Italy / Mexico / Norway / Poland / Russia / Slovakia / Slovenia / Spain / Switzerland / Taiwan / Turkey / Ukraine / United States / Uruguay

Uczestnicy zostali podzieleni według kategorii Master Class [profesjonaliści] / Young Blood [studenci] oraz sposobu prezentacji pracy w czasie trwania wydarzenia.

DRUK
Master Class [MC]:
Emran Abtahi / Iran [MC]
Agata Adaszek / Poland [MC]
Anna Black / Ukraine [MC]
Aleksandr Blyakher / United States [MC]
Elżbieta Chojna / Poland [MC]
Jillian Coorey / United States [MC]
Dawid Czajkowski / Poland [MC]
Eduardo Davit / Uruguay [MC]
Eduardo Davit / Uruguay [MC]
Ali Delzendehrooy / Iran [MC]
Peter Eliáš / Slovakia [MC]
Mario Fuentes / Ecuador [MC]
Karolina Grudzińska / Poland [MC]
Marek Grzebyk / Poland [MC]
Tekinalp Güreken / Turkey [MC]
Andrej Hascak / Slovakia [MC]
Lena Heggelund / Norway [MC]
Fernando Horta / Brasil [MC]
Dominik Jakubowski / Poland [MC]
Ivan Kashlakov / Bulgaria [MC]
Ferenc Kiss / Hungary [MC]
Łukasz Kliś / Poland [MC]
Damian Kłaczkiewicz / Poland [MC]
Aleksandra Kortas / Poland [MC]
Paweł Król / Poland [MC]
Xinchang Li / China [MC]
Patrycja Longawa / Poland [MC]
Maria Antonina Mazurek / Poland [MC]
Francesco Mazzenga / Italy [MC]
Grzegorz Myćka / Poland [MC]
Jaime Nieto / Spain [MC]
Aleksander Ostrowski / Poland [MC]
Wojciech Osuchowski / Poland [MC]
Pavel Pisklakov / Russia [MC]
Jan Rajlich jr. / Czechia
Natalia Rebrova / Denmark [MC]
Kaja Renkas / Poland [MC]
Victoria Riabenka / Ukraine / UK [MC]
Bruno Rivera C. / Bolivia [MC]
Luis Antonio Rivera Rodriguez / Mexico [MC]
Justyna Rutkowska / Poland [MC]
Olena Sarzhenko / Ukraine [MC]
Fei Shen / China [MC]
Eugeniusz Skorwider / Poland [MC]
Elmer Sosa / Mexico [MC]
Agnieszka Srokosz / Poland [MC]
Andreas Stettler / Switzerland [MC]
Christoph Stettler / Switzerland [MC]
Christoph Stettler / Switzerland [MC]
Sebastián Strasnoy / Argentina [MC]
Jacek Tofil / Poland [MC]
Jouri Toreev / Belarus [MC]
Marcin Urbańczyk / Poland [MC]
Sofia Vardevanyan / Belarus [MC]
Agnieszka Węglarska / Poland [MC]
Dorota Wolnik / Poland [MC]

Young Blood [YB]:
Huo Jiakui / China [YB]
Zofia Kurda / Poland [YB]
Zhao Linlin / China [YB]
Paweł Pacholec / Poland [YB]
Anđela Savić / Bosnia and Herzegovina [YB]
Aleksandra Sommer / Poland [YB]
Zhizheng Xie / China [YB]
Huanfeng Xu / China [YB]
Żaneta Zawada / Poland [YB]
Liu Jiaqi Zhang Lei / China [YB]
Yingjie Zheng / China [YB]


WYŚWIETLANIE
Master Class [MC]:
Juan Manuel Ahuactzin / Mexico [MC]
František Borovec / Czech Republic [MC]
Eduard Cehovin / Slovenia [MC]
Goyen Chen / Taiwan [MC]
Hung Te Chung / Taiwan [MC]
Teija Hohl / Austria [MC]
Wenfeng Huang / China [MC]
Łukasz Kliś / Poland [MC]
Damian Kłaczkiewicz / Poland [MC]
Dominika Kowalska / Germany [MC]
Paweł Król / Poland [MC]
Zbigniew Latała / Poland [MC]
Zbigniew Latała / Poland [MC]
Szymon Łacheta / Poland [MC]
Douglas May / United States [MC]
Fabian Emmanuel Muñoz Rodríguez / Mexico [MC]
Zuo Biao Peng / China [MC]
Kaja Renkas / Poland [MC]
Fei Shen / China [MC]
Eugeniusz Skorwider / Poland [MC]
Michał Stachacz / Poland [MC]
Andreas Stettler / Switzerland [MC]
Harry Sulastianto / Indonesia [MC]
Jouri Toreev / Belarus [MC]
Eafon Wang / China [MC]
Zhang Xuwei / China [MC]

Young Blood [YB]:
Oleksandr Ivanovskyi / Ukraine [YB]
Aleksandra Kucia / Poland [YB]
Aleksandra Kucia / Poland [YB]
Pengling Lee Li Pengling / China [YB]
Ran Liu / China [YB]
Aleksandra Ogryzło / Poland [YB]
Wiktoria Tarnowska / Poland [YB]
Qianmin Wu  / China [YB]
Yingjie Zheng / China [YB]
Jiaming Zhu / China [YB]

Skład komisji kwalifikacyjnej:

Tomasz Kipka – przewodniczący komisji
Grafik, profesor Uniwersytetu Śląskiego, pełnomocnik rektora UŚ do spraw identyfikacji wizualnej, pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Sztuk Plastycznych Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego. Organizator i kurator wystaw plakatu Międzynarodowego Festiwalu Jazz w Ruinach oraz projektu Ekoplakat. Prof. nadzw. w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Członek jury konkursów plastycznych oraz laureat nagród i wyróżnień za plakaty, identyfikację wizualną i projektowanie książek, m.in.: ICOGRADA Excellence Award, podwójnego Grand Prix za plakaty ekologiczne w Żylinie, brązowego medalu Biennale Plakatu Polskiego, nagrody Śląskiej Rzeczy.

Stefan Lechwar
Profesor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zajmuje się plakatem, identyfikacją wizualną, grafiką wydawniczą a ponadto: ilustracją, malarstwem, kaligrafią. Reżyser i współautor spektaklu Mu, premiera – Teatr Mały w Tychach (2007). Dyrektor indywidualny CEIDA – China Europe International Design Culture Association (Belgia), członek BORDERLESS Designers (Kanada), członek C-IDEA – China-International Design Education Association (Chiny), Foreign Affair Director – KSBDA w 2021 roku, (Korea Płd.). Dyrektor kierunków w Instytucie Sztuk Plastycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2020–2024). Juror w konkursach z zakresu designu i sztuki w kraju oraz za granicą (m. in. Korea Płd., Indonezja, Iran, Belgia, Chiny, Kirgistan).

Pavel Noga
Urodzony 10 lipca 1969 r. w Ostrawie. Ukończył Akademię Sztuki w Pradze na kierunku Architektura i Projektowanie (magister sztuki od 1996 r.). W trakcie nauki wizytował również na Akademii Sztuki w Rotterdamie. Od ukończenia studiów kontynuował karierę jako projektant graficzny. Zaprojektował i zrealizował prace w szerokim zakresie, od komercyjnych materiałów, przez okładki książek, po systemy identyfikacji wizualnej i projektydla korporacji. Jego ulubionymi środkami wyrazu w sztukach graficznych są druk cyfrowy oraz sitodruk. Kolejne stopnie naukowe zdobył na Akademii Sztuki i Projektowania w Bratysławie (doktor sztuki od 2008 r. oraz profesor nadzwyczajny od 2013 r.). Obecnie pracuje jako kierownik pracowni projektowania graficznego na Uniwersytecie Tomasza Baty w Zlinie. Paweł Noga jest autorem wielu artykułów na temat projektowania graficznego w czeskich i słowackich czasopismach naukowych (Typo, Font, Designum, Typografia), autorem książek Design on the Road (2014 r.), Typo Poster (2015 r.), From Design to Design (2019 r.) oraz kilku podręczników z zakresu typografii, grafiki komputerowej, systemów identyfikacji wizualnej i historii projektowania graficznego. Dodatkowo działa jako organizator i kurator warsztatów i wystaw projektowania graficznego. Brał udział w znaczących, międzynarodowych wystawach i konkursach, takich jak Biennale Plakatu w Warszawie, Triennale Plakatu Trnava, Biennale Plakatu w Meksyku, Golden Bee w Moskwie czy in.print.out w Wiedniu.

Marko Kekishev
Od ukończenia studiów Marko pracował w pracowniach i biurach artystycznych obejmujących szeroki zakres dziedzin, od architektury po grafikę użytkową. Był założycielem jednej z pierwszych estońskich agencji nowoczesnej reklamy „Kolm Karu” w 1991 roku. W latach 1999-2009 pracował jako projektant i dyrektor artystyczny w agencji reklamowej Zavod BBDO. W 2008 roku założył swoje biuro graficzne Siirup, w którym pracuje do dziś. Od 1989 roku jest wykładowcą w Estońskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2009 jest wykładowcą, a od 2013 profesorem w Pallas University of Applied Sciences. Członek Estońskiego Stowarzyszenia Artystów od 1984. Marko jest członkiem założycielem i aktywnym promotorem Estońskiego Stowarzyszenia Projektantów od 1989. Od 1993 jest członkiem Estońskiego Związku Twórców Grafiki. Od 2008 jest członkiem Art Directors Club Estonia. Od 2014 jest członkiem United Designs Alliance.
Od 1984 roku Marko brał udział w wystawach z różnego zakresu. Od 1994 roku zajmuje się głównie grafiką użytkową, plakatem i reklamą. Jest autorem kilku estońskich znaczków pocztowych, a także zaprojektował i tworzył grafikę korporacyjną dla firm rezydujących w Estonii. Marko zorganizował 6 wystaw indywidualnych i był kuratorem kilku wystaw zbiorowych. Od 2007 jest kuratorem Haapsalu Graphic Design Festival. Zdobywca nagród i laureat wielu konkursów. Jego plakaty były prezentowane na wystawach w krajach: Finlandia, Szwecja, Łotwa, Litwa, Polska, Słowacja, Czechy, Bułgaria, Francja, Niemcy, Włochy, Iran, Boliwia, Ekwador, Korea Południowa, Japonia, Chiny, USA, Rosja, Ukraina.

Emanuela Sutyła
Grafik, stypendystka Rektora, absolwentka WST w Katowicach [Akademia Śląska] ze specjalizacją grafika reklamowa oraz grafika warsztatowa. Twórczo pracuje w Studiu Tecken w Radzionkowie. Od 2019 roku na macierzystej uczelni pełni funkcję asystentki, a od 2020 roku wykłada na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Uczestniczka wystaw ogólnopolskich oraz międzynarodowych w kraju i zagranicą z zakresu: plakatu, ilustracji, projektowania opakowań oraz znaków, m.in.: w Korei Płd., Meksyku, Turcji, Macedonii, na Słowacji (Plakatfest, Ekoplakat, Vidak 2020, IOAF 2021, B. I. International Poster Art Biennale).