BACKSPACE to jedna z najbardziej oryginalnych grup na polskiej scenie muzyki improwizowanej. Muzycy z powodzeniem łącza brzmienia akustycznego akordeonu i elektrycznych skrzypiec z możliwościami współczesnej technologii. Dialog, interakcja, improwizacja oraz kreatywne wykorzystanie elektroniki, a nawet przedmiotów codziennego użytku, pozwoliły stworzyć unikalne brzmienie i niepowtarzalny język muzyczny zespołu.


Sami o sobie mówią:
„Integracja instrumentów z elektronika pozwala nam tworzyć takie dźwięki, które byłyby niemożliwe do uzyskania na instrumentach akustycznych – daje nam ogromna paletę barw, za pomocą których możemy wyrażać emocje, otwierać drzwi do nowych – nieznanych dotąd rejonów muzyki. Oddajemy się improwizacji – każdy nowy dźwięk podpowiada nam, jaki będzie następny – tworzymy muzykę „tu i teraz”, dzięki czemu każdy nasz koncert przybiera formę niezwykłego i niepowtarzalnego widowiska”.


W tym roku, nakładem słowackiej wytwórni Hevhetia ukazał się najnowsze wydawnictwo zespołu. Koncert w ramach festiwalu Jazz w Ruinach będzie koncertową premierą płyty.


Zbigniew Chojnacki - akordeon/elektronika
Łukasz Czekała - skrzypce /elektronika
Marcin Albert Steczkowski - kornet/elektronika

Wstęp wolny.

Miejsce realizacji festiwalu:

Hala Modeli GZUT
Wincentego Pola 7, 44-100 Gliwice