Fascynujące kompozycje młodego pianisty Christiana Pabsta, który studiował grę na fortepianie na uczelniach muzycznych w Amsterdamie, Paryżu i Kopenhadze oraz działał między innymi w BuJazzO, są jakby stworzone dla jego dwóch wielkich muzycznych sojuszników: Davida Andres (Kolonia) na basie oraz Andreasa Klein (Nowy Jork) na perkusji.

„Christian Pabst Trio stworzyło dźwięki, które pobudzają u słuchaczy nie tylko sferę emocji, ale skłaniają też do głębszej analizy. Perfekcyjna kombinacja”, według słów Gabriel Alegria, profesora na wydziale Jazzu na Uniwersytecie Nowy Jork.

Od przeszło 10 lat łączy ich głęboka, nie tylko muzyczna przyjaźń. Dorastali w landzie Saarland, gdzie wspólnie odkryli Jazz. Już jako trio zdobywali laury i wyróżnienia na międzynarodowych konkursach. Ten bagaż doświadczeń i łącząca muzyków przyjaźń jest wyraźnie odczuwalna podczas koncertów. A grają na terenie całej Europy, w tym m.in. na North Sea Jazzfestival.

Niedawno wydany przez Challenge Records album „Days of Infinity“ wywołał entuzjastyczne reakcje w międzynarodowej prasie. Muzyka Tria łączy z łatwością Jazz z innymi gatunkami oraz współczesnymi elementami. Liryczne melodie i improwizacja to mocne atutu tej formacji.


Christian Pabst - fortepian
David Andres - kontrabas
Andreas Klein – perkusja


Więcej informacji pod: www.christianpabst.com


RECENZJE:

„Cudowne kompozycje zagrane przez mistrzowskich muzyków – Christian Pabst Trio więcej niż udowodniło, że w żadnym wypadku nie są zwyczajni. To jest po prostu cudowne!”
Birmingham Times, USA

„To jest poruszająca, muzyczna przygoda, walka tytanów, którą mogła przeżyć całkowicie wypełniona Cafe Bacchus.”
Aalsmeer Press, Niederlande

„Gdy ucichły ostatnie dźwięki "New Faces, New Streets" Christian‐Pabst‐Trio robrzmiał gromki aplauz.(...) Kiedy grali własne kompozycje jak "New Faces, New Streets", było to po prostu boskie. Juz przy swoim "Nighttrain to Mombasa" komponista Christian Pabst pokazała się jako muzyczny liryk extra klasy. We wspólnej, kongenialnej grze trzej muzycy zauroczyli publikę. Życzylibyśmy sobie, żeby Christian Pabst po Kenii i Amsterdamie szybko przeniósł się w jakieś inne miejsce, jeżeli rezultatem zawsze są takie utwory.”
Saarbrücker Zeitung

Dzień organizowany we współpracy z Domem Współpracy Polsko – Niemieckiej w Gliwicach


Wstęp na koncert jest wolny.