Daniel Speer (ur. 1972) studiował jazz i muzykę popularną, kontrabas klasyczny i pedagogikę muzyczną. Zwrócił uwagę krytyki i jazzfanów niemieckich jako lider zespołu „Daniel Speer kwartet". Często współpracował z Instytutem Stosunków Kulturalnych z Zagranicą (IFA). Z własnym trio z Kolonii nagrał płytę „Spaces” (Konnex Records).

Jako sideman Daniel Speer współpracował także m.in. z „Terrence Ngassa Sextett” – jednym z najbardziej interesujących zespołów World Music w Niemczech. Od 2008 r. pomieszkuje w Sopocie i występuje z polskimi muzykami jazzowymi – Dominikiem Bukowiskim, Wojtkiem Staroniewiczem, Leszkiem Dranickim i Przemkiem Dyakowskim.

Wraz ze swą przeprowadzką do Berlina, Daniel Speer skorzystał z okazji, aby móc utworzyć nowy zespół z berlińskimi muzykami. Podczas „Jazzu w Ruinach” przedstawi on swoje nowe trio.

www.danielspeer.com


Komentarze prasowe:

Obyte w świecie, posiadające muzyczne doświadczenie między Orientem a Nowym Światem, klasycznie wykształcone, czujące się jak ryba w wodzie w sferze jazzu i improwizacji – tak prezentuje się trio kontrabasisty Daniela Speera.
(Kurier Karlsruhe)

Zachwycające kompozycje, które przekonują i zaskakują. Trio odkrywa nowe przestrzenie muzyczne i ujmuje poprzez swą niezwykłą jakość.
(Kurt Edelhagen, Instytut Jazzu w Szlezwiku-Holsztynie)


Christoph Titz – trąbka
Daniel Speer – kontrabas, kompozycja
Kay Lübke – perkusja

Dzień organizowany we współpracy z Domem Współpracy Polsko – Niemieckiej w Gliwicach


Wstęp na koncert jest wolny.