"Młode pokolenie naszych muzyków coraz odważniej prezentuje swoje umiejętności, a efekty są wielce budujące. Najlepszym przykładem jest debiut wokalistki, autorki muzyki i tekstów - Dominiki Zioło. Jest w jej interpretacjach to, za co uwielbiam Franka Sinatrę i Barbrę Streisand: myśl, zajmująco opowiedziana historia i puenta. Słucham tej płyty raz po raz, bo przyciąga mnie nie tylko magnetyczny głos wokalistki, ale i towarzysząca muzyka."

Grzegorz Dusza


Utalentowana wokalistka sporo namieszała swoją debiutancką płytą „Między nami” – pełną przewrotnych, ale i poruszających tekstów, akustycznych brzmień, latynoskich rytmów i nastrojowych melodii, które w połączeniu ze zmysłowym głosem wokalistki zabierają słuchaczy w podróż po zakamarkach kobiecej duszy. A przed nią wkrótce druga płyta, czyli … zakamarki duszy kobiecej odsłonią kolejne tajemnice.

Dominika Zioło kształciła się na Akademii Muzycznej w Katowicach jako studentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego (2000-2004). Artystkę można było usłyszeć podczas wielu festiwali, m. in.: Vena Music Festival, United Europe Jazz Festival. Dominika Zioło wraz z zespołem brała również udział w nagraniu Koncertu LIVE na antenie Radia Gdańsk, Radia Dla Ciebie, Radia Łódź.

Wraz z zespołem gościła w takich programach jak: "Pytanie na śniadanie” TVP2, „Kuźnia talentów” WOT, After Hours (audycja muzyczna Michaela Moritza) Radio PiN, Młoda Scena Mazowsza Radio Dla Ciebie, Radio Lublin etc. W lutym 2009 brała udział w nagraniu Koncertu LIVE na antenie Radia Gdańsk.


Występowała na festiwalach muzycznych, m. in.: Vena Music Festiwal 2007, United Europe Jazz Festiwal 2008, Crossdrumming 2008.

Debiut płytowy Dominiki Zioło o nieprzypadkowym tytule „Między nami” to muzyczna opowieść o relacjach najbliższych sobie osób. Przewrotne, ale i poruszające teksty, akustyczne brzmienia, latynoskie rytmy, nastrojowe melodie w połączeniu ze zmysłowym głosem wokalistki zabiorą słuchacza w niezapomnianą podróż po zakamarkach kobiecej duszy.

Płyta, w której nagraniach wziął udział ponad 10 osobowy zespół muzyków, jest owocem współpracy z Dominikiem Rosłonem, odpowiedzialnym za warstwę muzyczną oraz Wojciechem Byrskim, autorem tekstów. Sama wokalistka jest również autorem słów do dwóch piosenek, jak i współkompozytorem części utworów znajdujących się na płycie. Warto również zwrócić uwagę na nazwiska Bogdana Olewicza oraz Bernarda Maseli, którzy mieli wpływ na powstanie krążka.

Na początku czerwca 2013 roku Dominika Zioło zaprezentowała klip do swojego drugiego singla z płyty "Między nami" zatytułowanego Nie to. Teledysk został zrealizowany w oparciu o animacje fotografii i jest filmem poklatkowym. Za scenariusz, reżyserię oraz realizację materiału odpowiada Izabela Nowak.

Dominika Zioło Quintet

Dominika Zioło- wokal
Dominik Rosłon- fortepian/kat midi controller/melodyka
Sławomir Pogoda- gitara
Marcin Grabowski- bas/kontrabas
Bogusz Wekka- instrumenty perkusyjne

www.facebook.com/ziolodominika

www.youtube.com/user/dominikaziolo


Wstęp wolny.