Trzy osobowości i koncert magicznych przestrzeni wykreowanych dźwiękami saksofonu, fortepianu oraz instrumentów perkusyjnych. Brak schematów, tylko czysta energia na scenie.

Grzech Piotrowski - saksofony
Michał Salamon - fortepian
Krzysztof Gradziuk - perkusja

Grzeg Piotrowski

Grzech Piotrowski - to eksplorator, kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, aranżer. Artysta balansujący na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots, otwartej improwizacji. Ukończył  Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie saksofonu.


Twórca „WORLD ORCHESTRA – Grzech Piotrowski".  W jej skład wchodzą artyści z Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk. Ciężko znaleźć jedno pasujące określenie, czy przyłożyć któryś z przyjętych szablonów do powstałej muzyki bowiem łączy ona wiele źródeł, sięga najstarszych korzeni a każdy koncert World Orchestry to wyjątkowa podróż. Właściciel Alchemik Orchestra, Alchemik Big Band, Alchemik Manufacture.


Nominowany trzykrotnie do Fryderyków 2012, 2013 oraz nagrody Mateusz 2012 (Polskie Radio). Zdobywca Grand Prix na Hoeilaart Jazz Festivalu w Belgii w 1998 roku, Grand Prix na festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za muzykę do spektaklu „Saksofon Basowy" Skvoreckiego, oraz pierwszych miejsc na festiwalach "Jazz Nad Odrą", "Pomorska Jesień Jazzowa", "Jazz Juniors". W swojej karierze założył zespoły: World Orchestra (działa od 2010 r.), Alchemik, Oxen, Dekonstrukcja Jazzu, Freedom Nation, Head Up.

Krzysztof Gradziuk

Krzysztof Gradziuk - Esteta perkusyjnego brzmienia, kolorysta i kreator melodii, artysta bezkompromisowy i poszukujący nowych ścieżek rozwoju w zgodzie z własnym poczuciem artystycznego smaku. Abstrakcyjność perkusyjnej treści w zestawieniu z elastycznością i wirtuozeria, potęguje wrażenie niekonwencjonalnej sztuki gry, określając artystę mianem jednego z bardziej oryginalnych perkusistów współczesnej, europejskiej sceny muzycznej. Laureat nagród na najważniejszych europejskich festiwalach. Współzałożyciel tria fortepianowego RGG. Był również członkiem Tomasz Stańko Band.Artyści z którymi współpracował, nagrywał i występował na jednej scenie to m.in Andy Sheppard, Michel Benita, Eivind Aarset, Avishai Cohen, Thomas Gustafsson, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik i wielu innych.

Michał Salamon

Ważnym elementem w muzyce Michała Salamona jest rytm, często nieregularny, mający silne korzenie etniczne, nawiązujący do mantr i rytuałów, z elementami world music, nu jazzu, ale również z trip hopowym czy drum 'n' bassowym groovem, a nawet z rockowymi riffami. Ugruntowany jednak w klasyczno – jazzowej harmonii daje przestrzeń melodycznym strukturom. Powtarzalność schematów melodyczno – harmonicznych doskonale łączy się tu z etniczną transowością rytmu. To wszystko oplecione swobodną improwizacją daje spektakularny efekt. W muzyce Michała Salamona widoczna jest przestrzeń, siła rytmu i melodii, w których nie brakuje werwy, czystej radości i naturalnej prostoty. Dzięki swojej eklektyczności i różnorodności trafia nie tylko do koneserów tradycyjnego jazzowego brzmienia, ale do każdego kto jest na nią otwarty.

Wstęp na koncert jest wolny. 

Projekt finansowany z budżetu Miasta Gliwice.