Serdecznie zapraszamy do udziału w wystawie 14. edycji Festiwalu „Jazz w Ruinach”, która potrwa od 3 do 19 sierpnia 2018r. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są „Jazz is woman and woman is jazz”, wystawa będzie prezentowana w magicznym i wyjątkowym, dość ascetycznym miejscu jakim są Ruiny Teatru Victoria. Przewidywane są także wystawy pofestiwalowe w innych lokalizacjach. Na prace czekamy  do 26 lipca do godz. 10.00 czasu lokalnego. Na wystawie zostanie ukazanych około 50 plakatów wyselekcjonowanych spośród nadesłanych prac. W tym roku nowością będzie przyjmowanie prac przez formularz strony www: oraz certyfikat udziału, który zostanie wysłany elektronicznie do uczestników ekspozycji.

PLAKATY MOŻNA NADSYŁAĆ W 2 KATEGORIACH:


(1) „Jazz is woman and woman is jazz” – plakaty o dowolnym temacie związanym z jazzem (prace publikowane i niepublikowane)
(2) Plakaty studenckie (tematy jazzowe)

PARAMETRY TECHNICZNE PLIKÓW:
Tiff, Jpg, Pdf: 1000×700 mm (preferowane dzieła w pionie), 150–300 dpi, CMYK
(tiff LZW), (max. 50 MB)

Plakaty należy wysyłać przez formularz dostępny na stronie internetowej.

Pliki prosimy opisywać w następujący sposób: nazwisko_imię_kraj_tytul-pracy

Termin nadesłania prac: 26 lipca 2018 r.

 

Tomasz Kipka, dr hab. — ur. 25 października 1976 roku w Tarnowskich Górach. W 2001 roku ukończył Wydział Pedagogiczno-Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. W 2007 roku uzyskał stopień doktora, a w styczniu 2015 roku stopień doktora habilitowanego. Prowadzi zajęcia ze studentami, zajmując stanowisko adiunkta w Zakładzie Projektowania Graficznego Instytutu Sztuki w Cieszynie  oraz jako prof. nadzw. w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Jego studenci i absolwenci kwalifikują się do expo, zdobywają wyróżnienia i nagrody.

Mieszka w Radzionkowie, gdzie wraz z żoną współtworzą studio/galerię „Tecken”. Zajmuje się grafiką wydawniczą i opakowaniami,  komunikacją i identyfikacją wizualną.  Na jego koncie znajdują się między innymi: plakat i logo 1200-lecia Cieszyna, logo Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR, znaki jubileuszowe dla Uniwersytetu Śląskiego, projekt trzytomowej publikacji „Dzieje Cieszyna od pradziejów do czasów współczesnych”  czy koncept logo 10-lecia Powiatu tarnogórskiego i bitych przez Mennicę Polską, z okazji jubileuszu Powiatu, florenów tarnogórskich. Opracował także, obowiązujący od tego roku, logotyp festiwalu Jazztrzębie. Swoje prace prezentował na wystawach w Polsce i za granicą, m.in. w: Boliwii, Bułgarii, Chinach, Czechach, Finlandii, Francji, Holandii, Hongkongu, Iranie, Japonii, Korei Płd., Niemczech, Nowej Zelandii, Rosji, Słowacji, Słowenii, Turcji, USA, na Litwie, Tajwanie, Ukrainie i Węgrzech.

Wyróżniony między innymi nagrodą Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Grafików Projektantów ICOGRADA Excellence Award, laureat Grand Prix Międzynarodowego Triennale Plakatu Ekologicznego na Słowacji, pierwszego miejsca w konkursie „Śląska Rzecz”, Nagrody Senatora RP oraz wyróżnień i nagród za znaki graficzne, identyfikację wizualną, plakaty i projektowanie książki. Inicjator wystaw, w tym plakatu ekologicznego i jazzowego.

Wstęp wolny.

Miejsce realizacji festiwalu:

Ruiny Teatru Victoria
aleja Przyjaźni 18, 44-100 Gliwice