Łukasz Pawlik to pianista, wiolonczelista, kompozytor, aranżer. Studiował na Western Michigan University w Kalamazoo (Stany Zjednoczone), gdzie kształcił się jako wiolonczelista, uczęszczając także na zajęcia z zakresu kompozycji oraz jazzu. W 2008 roku ukończył studia na uczelni Robert Schumann Hochschule w Düsseldorfie. Jest laureatem wyróżnienia indywidualnego festiwalu studenckiego FAMA 2003.

W czasie studiów w Stanach Zjednoczonych był członkiem zespołu Kruziki Transatlantica, zwycięzcy dorocznego plebiscytu prestiżowego magazynu jazzowego Down Beat w kategorii najlepszy zespół studencki w USA roku 2004. Jest założycielem oraz liderem zespołu jazzowego Kattorna, który otrzymał kilka prestiżowych nagród, w tym m.in.: I nagrodę w konkursie „Nadzieje Warszawy” organizowanym przez warszawski klub Tygmont (2006), główną nagrodę przyznawaną przez publiczność w konkursie 6. Berlin Jazz and Blues Award (2006) oraz wydał dwie płyty: „Kattorna” (2008) oraz „Straying To The Moon” (2010).

W 2008 został laureatem II nagrody w Konkursie Na Indywidualność Jazzową odbywającym się w ramach festiwalu „Jazz Nad Odrą” we Wrocławiu. Występował dwukrotnie w kwartecie u boku Branforda Marsalisa.

Łukasz Pawlik Project to propozycja odwołująca się do estetyki brzmieniowej lat 80-tych i 90-tych, wzbogacona o możliwości nowoczesnej elektroniki, pozwalającej na wielopłaszczyznowe aranżacje muzyczne, w których odnaleźć można zarówno złożone formy kompozytorskie, jak i przestrzeń na spontaniczną improwizację jazzową. Bogata instrumentacja, obecność instrumentów smyczkowych, etnicznych, intensywnych loop’ów, połączona z indywidualnym przekazem osobowości każdego z wybitnych muzyków-solistów, takich jak Cezary Konrad, Paweł Pańta, Dawid Główczewski, (w nagraniu płyty brali udział również: Mike Stern, Michael „Patches” Stewart), której wspólnym mianownikiem jest pianistyka Łukasza Pawlika, grającego na akustycznym fortepianie, jak i na elektronicznych instrumentach klawiszowych, daje możliwość obcowania z efektownym oraz niezwykle energetycznym muzycznym bytem, którego odbiorcami mogą być nie tylko fani jazzu, ale także miłośnicy innych gatunków szeroko pojętej muzyki rozrywkowej.

Łukasz Pawlik - fortepian,
Dawid Główczewski - saksofony,
Paweł Pańta - gitara basowa,
Cezary Konrad - perkusja


Wstęp na koncert jest wolny.