Niemiecko-ukraiński duet w składzie: pochodząca z Odessy wszechstronna wokalistka Tamara Lukasheva, która od dwóch lat mieszka w Kolonii oraz pochodzący z Alp Algawskich (południe Niemiec) multiinstrumentalista Matthias Schriefl. Repertuar tej niezwykłej pary składa się z oryginalnych kompozycji zawierających elementy ludowe krajów pochodzenia tych dwóch muzyków jazzowych. W swej muzyce łączą także standardowe elementy jazzowe oraz pop.
Tamara Lukasheva używa swojego głosu jako instrumentu pełnego dynamiki i palety brzmień, które nadają niepowtarzalny charakter każdemu utworowi.
http://www.tamaralukasheva.com


Matthias Schriefl dorastał w podnóża Alp, studiował w Kolonii, Amsterdamie i w innych regionach górskich. Obecnie mieszka w Kolonii, gdzie koncertuje jako solista i dyrygent w ramach festiwalu Jazz-O-Rama w Artheater. Matthias Schriefl jest laureatem m.in.: Jazz Price WDR 2006, „Gwiazda Roku 2007”, na wniosek kolońskiej Filharmonii otrzymał nominacje do nagrody „Rosnąca Gwiazda 2007”, w 2008 roku otrzymał nagrodę Nadrenii Północnej-Westfalii za kompozycję, dyrygenturę i muzykę instrumentalną. Muzyk występował w ramach tournée m.in. w Australii, Afryce, Ameryce Środkowej, USA, Turcj,i Rosji, Indiach, Azji Południowo-Wschodniej.

Matthias Schriefl – tuba, trąbka
Tamara Lukasheva – wokal


Dzień organizowany we współpracy z Domem Współpracy Polsko – Niemieckiej w Gliwicach w ramach obchodów 15-lecia DWPN.
Wstęp na koncert jest wolny.