To małe przedsięwzięcie kontrastuje z jego dziesięcioosobową orkiestrą, w której na pierwszym planie znajdują się dopracowane kompozycje. „W trio mamy więcej możliwości, by zaaranżować na nowo wspólne improwizacje i kompozycje. Przestrzeń dźwięku, która normalnie pozostaje zajęta przez fortepian, jest do naszej dyspozycji i pozwala wypróbowywać nowe pomysły.” Nawet bez instrumentów harmonicznych utwory trzech muzyków rozwijają własny, silny język harmoniczny, który poprzez systematycznie zmieniający się puls jest przekazywany dalej. Złapani w melodyjną sieć, stajemy się niechybnie wciągnięci w fascynujące muzyczne opowiadanie.

Tutaj spotykają się trzej młodzi i znakomici instrumentaliści. Max von Mosch, mieszkający obecnie w Berlinie, studiował w Amsterdamie i USA. Podczas jego studiów doktoranckich na New England Conservatory w Bostonie powstaje album jego pierwszej orkiestry, przy którym współpracowali znani nowojorscy muzycy jak: Greg Gisbert, Xavier Davis i Robin Eubanks. Ze swoim kwartetem max.bab jest od ponad dziesięciu lat znany na międzynarodowej scenie jazzowej. Grupa odbyła juz tournee między innymi do Hiszpanii, Szwajcarii, Francji, Kanady, Kazachstanu, Tajlandii, Singapuru, Wietnamu i Indonezji.


www.maxvonmosch.com


Matthias Pichler - wychowany w Austrii i mieszkający na stałe w Berlinie, jest jednym z najbardziej wszechstronnych basistów europejskiej sceny jazzowej. W 2006 roku wygrał nagrodę Hansa Koller jako „ najlepszy Sideman roku”. W 2010 roku przyznano mu pierwszą nagrodę „Internationalen Bass Kongress” w Berlinie. Uczestniczył w tournee wielu znancyh artystów, w tym austriackiego gitarzysty Wolfganga Muthspiel.


Jonas Burgwinkel - jeded z najbardziej wziętych perkusistów w Niemczech, którego można usłyszeć na ponad 50 albumach. Występował z takimi muzykami jak: Mark Murphy, Lee Konitz, Uri Caine, Antonio Farao, John Taylor, Nils Wogram, Joachim Kühn i Simon Nabatov. Został wyróżniony nagrodą „Best Soloist Award” European Jazz Competition oraz wygrał Jazz Echo 2012 jako najlepszy instrumentalista w kategorii bęben/perkusista. Na Wyższej Szkole Muzyki i Tańca w Kolonii jest profesorem na wydziale perkusji.


Max von Mosch Trio:

Max von Mosch - saksofon
Matthias Pichler - kontrabas
Jonas Burgwinkel - perkusja


Dzień organizowany we współpracy z Domem Współpracy Polsko – Niemieckiej w Gliwicach


Wstęp na koncert jest wolny.