Otwarcie wystawy grafik i plakatów młodych artystów z całego świata, absolwentów, ale także studentów uczelni artystycznych spod niemal każdej szerokości geograficznej.

W tym roku tematem zadanym artystom zgłaszającym swoje pracy jest hasło „Oblicza jazu”, dotyczące kierunków, gatunków, muzyków, filmów i innych obszarów, których „dotykał” jazz. Wybór tychże obszarów i tym samym interpretacji tematu wystawy jest już wyłącznie w gestii artystów.

Wystawa będzie eksponowana w wyjątkowym i magicznym, dość surowym miejscu jakim są Ruiny Teatru Victoria. Przewidywane są także wystawy pofestiwalowe w innych lokalizacjach. Na wystawie zostanie zaprezentowanych około 50 plakatów wyselekcjonowanych spośród nadesłanych prac. Nowością w tym roku jest przyjmowanie prac przez formularz strony www: oraz certyfikat udziału, który zostanie wysłany elektronicznie do uczestników wystawy.

Kurator wystawy: 

dr Tomasz Kipka, wykładowca Instytutu Sztuki w Cieszynie, laureat m.in.: prestiżowej nagrody Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Grafików Projektantów ICOGRADA (2007), Grand Prix Międzynarodowego Triennale Plakatu Ekologicznego w Žilinie na Słowacji (2008), Śląskiej Rzeczy 2010 (2011), The 4th Fadjr International Festival of Visual Arts w Teheranie, w kategorii plakat (2012), wyróżnienia na 23 Biennale Plakatu Polskiego (2013) oraz nagród i wyróżnień w konkursach na znaki graficzne i identyfikację wizualną.

_____________________________________

Parametry techniczne plików:

Tiff, Jpg, Pdf: 1000×700 mm (preferowane prace w pionie), 150–300 dpi, CMYK
(tiff LZW), (max. 50 MB)
Plakaty należy wysyłać przez formularz na stronie internetowej.
Pliki prosimy opisywać w następujący sposób: nazwisko_imię_kraj_tytul-pracy

Zgłoszenia poprzez aplikację https://jazzposters.tecken.pl/in/

----------------------------------------------------------