Słowo na T

Muzyka korzysta z elementów charakterystycznych dla jazzu, lecz wychodzi poza jego ramy, nawiązując do innych stylów muzycznych, nierzadko tak odległych od siebie jak rock i muzyka klasyczna. Forma kompozycji zbliżona jest do piosenek. Zamysłem twórczym było zestawienie prostych melodii ze ściśle zaaranżowanymi partiami akompaniamentu, a także pozostawienie przestrzeni do improwizacji, która daje możliwość ukazania indywidualności każdego z muzyków sextetu.

Sabina Meck czyli ...


Sabina Meck (a.k.a. Sabina Myrczek) jest wokalistką, kompozytorką, aranżerką, producentką i autorką tekstów. Ukończyła kompozycję i aranżację̨ w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2017 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągniecia artystyczne.


Wiosną 2016 roku, ukazał się debiutancki album solowy Sabiny, zatytułowany "Love is Here". Na płycie znalazły się autorskie kompozycje wokalistki. Za tę produkcję artystka  otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2017, w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Muzyka Jazzowa.

W swojej działalności artystycznej łączy śpiewanie z komponowaniem muzyki i aranżowaniem jej na różne składy wokalno-instrumentalne, od mniejszych zespołów po chór, big-band czy też orkiestrę symfoniczną. Pisała aranżacje dla takich zespołów jak Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia, Polish Cello Quartet, Big-Band Akademii Muzycznej w Katowicach, Akademicka Orkiestra Symfoniczna w Katowicach, Big-Band Uniwersytetu Opolskiego. 


Jest laureatką licznych konkursów jazzowych, zarówno wokalnych jak i kompozytorskich:
- I nagroda w konkursie Blue Note Poznań Competiton 2014 w kategorii wokalnej,
- Grand Prix i nagroda specjalna – Największy Talent Festiwalu podczas Grupa Azoty Jazz International Contest w Tarnowie 2015,
- II miejsce w IX Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku 2015.

W 2017 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Sabina Meck - śpiew
Łukasz Kokoszko - gitara
Przemysław Chmiel - saksofon
Michał Jakubczak - fortepian
Piotr Narajowski - kontrabas
Szymon Madej - perkusja

Wstęp na koncert jest wolny. 

Projekt finansowany z budżetu Miasta Gliwice.