„Eklektyczny postmodernistyczny jazz kameralny spotyka się z rockiem. Bogaty w detale i czarujące kompozycyjne wykończenie, które sprawia, że wręcz  oczekujesz nieoczekiwanego."  (Andreas Felber, OE1/WDR 3 Jazznacht).

Prog rock, kameralny jazz, dynamiczne, ciągle zmieniające się rytmy, niezwykła instrumentacja.  Sketchbook Quartet z Wiednia swobodnie bawi się stereotypami gatunkowymi. Od surf rocka po pełną improwizację, ich niekonwencjonalna instrumentacja i wyszukane kompozycje w połączeniu z ich pasją tworzą dynamiczne, świeże i porywające brzmienie.
(12 punktów Festiwal-Dublin)

Słuchając SKETCHBOOK QUARTET, nieuniknienie pojawia się element zaskoczenia. Och, tak też może brzmieć jazz! Muzyka eksperymentalne kwartetu przyjaciół z Wiednia ma niewiele wspólnego z jazzem w klasycznym czy tradycyjnym sensie. Nie tylko skład Sketchbook Quartet jest dość niekonwencjonalny, ale muzyka i brzmienie jest również dość nietypowe, specyficzne i nietypowe dla gatunku. W muzyce chodzi o nastrój i atmosferę, tworząc napięcie, które stale rośnie, aż w końcu osiąga punkt kulminacyjny z wielkim hukiem. Naznaczona obfitością ciepła i piękna, muzyka kwartetu uderza urzekającym tonem jazzu, który zaprasza słuchacza do zanurzenia się w muzyce i dryfowania przez dźwiękowe wydarzenia.

Leonhard Skorupa - Reeds, composition
Andi Tausch - Guitar
Oscar Antoli - Bass clarinet, FX
Hubert Bründlmayer - Drums

Wstęp wolny