Warsztaty muzyczne dla uczniów szkół muzycznych i amatorów muzykujących skierowane na pracę zespołową w zespole jazzowym.

Temat: "Warsztaty gry w zespole jazzowym: kształtowanie brzmienia i zgrania zespołu, wraz z podstawami improwizacji jazzowej, nauka o zastosowaniach skal, swingowej rytmice i artykulacji w improwizowanych partiach solowych".


Prowadzenie Jarosław Spałek i Marcin Kaletka


Warsztaty będą się odbywać w dniach:
9 sierpnia 2019, w godzinach 11.00 – 16.00
10 sierpnia 2019, w godzinach 11.00 – 16.00


Miejsce realizacji: Państwowa Szkoła Muzyczna im Ludomira Różyckiego w Gliwicach (ul. Jana Siemińskiego 6, 44-100 Gliwice).


Zgłoszenia: jazzwruinach@jazzwruinach.pl / spalczan2@gmail.com

Uczestnicy warsztatów zaprezentują swoją pracę wraz z pedagogami na koncercie festiwalowym „After Workshops” na dużej scenie festiwalu, który odbędzie się w dniu 10 sierpnia o godz. 18.00.


O prowadzących:


Marcin Kaletka , urodzony w 1986 roku, saksofonista tenorowy i sopranowy – absolwent instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Frost School of Music, University of Miami, USA. Od 2014 r. wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobywca wielu nagród na festiwalach oraz konkursach jazzowych w kraju i za granicą. Marcin aktualnie współpracuje ze znanymi postaciami Polskiej oraz zagranicznej sceny jazzowej, takimi jak m.in: Piotr Wojtasik, Eryk Kulm, Aga Zaryan, Piotr Wyleżoł oraz jest współtwórcą zespołu Szczypka/Kaletka Quintet.


Jarosław Spałek, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, pedagog, trębacz, instrumentalista sesyjny mający w dorobku ponad 80 płyt muzyki rozrywkowej
i jazzowej. Grał w najlepszych big-bandach w Polsce, m.in. Kukla Band, Alex-Band, obecnie gra w reaktywowanej Orkiestrze Jerzego Miliana i w Tarkowski Orchestra. Nagrał płytę z gliwickim zespołem jazzu tradycyjnego Enerjazzer. Od wielu lat prowadzi zajęcia zespołu jazzowego w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach, który to zespół jest doskonale znany w gliwickim środowisku jazzowym z działalności koncertowej.