Podczas 12. Festiwalu Jazz w Ruinach odbędą się warsztaty zespołowe oraz indywidualne pod hasłem „Podstawy improwizacji jazzowej i interakcja muzyczna w grze zespołowej”.

Zgłoszenia będą przyjmowane zarówno od osób indywidualnych, jak i od zespołów (tria, kwartety) pragnących rozwinąć swoje umiejętności, przełamać słabości i znaleźć rozwiązanie nurtujących ich problemów wykonawczych.


13 sierpnia 2016, w sobotę, o godz. 18:30 uczestnicy warsztatów wraz z pedagogami zaprezentują efekty przeprowadzonych zajęć podczas krótkiego występu na scenie głównej festiwalu w Ruinach Teatru Victoria.


Warsztaty poprowadzą:


Jerzy Główczewski

wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach, saksofonista z bogatym dorobkiem płytowym, grający z największymi osobowościami polskiego jazzu, a także z światowymi artystami takimi jak Maria Schneider i Eric Marienthal. Grał w najlepszych big-bandach w Polsce jak Kukla Band, Alex Band i wiele innych. Nagrywał muzykę filmową Zbigniewa Preisnera i koncertował z BBC Concert Orchestra w Royal Albert Hall w Londynie. Gra w zespole The Globtrotters z Bernardem Maselim i Kubą Badachem.


Jarosław Spałek

absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, pedagog, trębacz, instrumentalista sesyjny mający w dorobku ponad 80 płyt muzyki rozrywkowej i jazzowej. Grał w najlepszych big-bandach w Polsce, m.in. Kukla Band, Alex-Band, obecnie gra w reaktywowanej Orkiestrze Jerzego Miliana i w Tarkowski Orchestra. Nagrał płytę z gliwickim zespołem jazzu tradycyjnego Enerjazzer. Od wielu lat prowadzi zajęcia zespołu jazzowego w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach, który to zespół jest doskonale znany w gliwickim środowisku jazzowym z działalności koncertowej.


Zajęcia odbędą się w Państwowej Szkole Muzycznej im Ludomira Różyckiego w Gliwicach
(ul. Wieczorka 6) w dniach: 12.08.2016, godz. 12:00- 15:00 i 13.08.2016, godz. 12:00- 15:00.

Uczestnicy warsztatów zaprezentują swoją pracę wraz z pedagogami na koncercie festiwalowym 13.08.2016 na scenie festiwalowej w Ruinach Teatru Victoria w Gliwicach (Aleja Przyjaźni 18).


Formuła warsztatów jest otwarta zarówno dla słuchaczy/fanów jazzu jak i muzyków (lub przyszłych muzyków).


Udział w warsztatach jest bezpłatny. Aby zgłosić chęć czynnego udziału należy przesłać maila na adres sjc@sjc.pl lub jazzwruinach@jazzwruinach.pl podając swoje imię, nazwisko, intrument lub nazwę grupy.