Instruktorzy:

Vladimir Tuzov - Organy Hammonda,
Vladimir urodził się w 1982 roku w Rydze na Łotwie. Przygodę z muzyką rozpoczął bardzo wcześnie, bo już w wieku lat 3, a od 5 roku życia pobierał klasyczne lekcje nauki gry na fortepianie. Muzyka pozostała jego największą pasją, pomimo tego, że ukończył studia prawnicze. Po ukończeniu studiów rozpoczęła się przygoda z organami piszczałkowymi. Kilka lat temu Vladimir zakupił swoje pierwszego Hammonda model XK 3. To cyfrowa kopia wykonana przez firmę Suzuki. Zdobycie tradycyjnego B3 lub C3 na Łotwie graniczyło z cudem.
Przez lata zdobył duże doświadczenie w wykorzystaniu organów poruszając się głównie w stylistykach bliskich bluesowi, jazzowi, muzyce soul czy też funk.
Obecnie Vladimir jest szczęśliwym posiadaczem kolekcji starych instrumentów, w której znajdują się: Hammond Aurora, Wersi Helios, Yamaha YC 45D, Weltmeister TO200, Honer -Wulitzer GP98. Wykorzystuje również modele Yamaha S 80, Korg MicroX, Roland XP 80, Kawai K1 oraz Studiologic VMK 188 midi/USB controller.
Podczas warsztatów Vladimir będzie opowiadał o historii organów Hammonda i głośników Leslie, technicznych aspektach wykorzystania tychże w różnych stylistykach muzycznych, różnicach w brzmieniu poszczególnych instrumentów oraz uzyskania zróżnicowanego brzmienia z tego samego instrumentu.

Raivo Stasans - saksofon,
Raivo Stasans – saksofonista, absolwent Łotewskiej Akademii Muzycznej w Rydze w klasie saksofonu. Gra na saksofonach sopranowym, altowym i tenorowym. Ponadto udziela się na klarnecie i flecie. Stylistyka jego projektów i pracy muzycznej rozciąga się od jazzu, poprzez klasykę, aż po muzykę pop i rock’n’roll.
W latach 90-tych Raivo współpracował z radiową orkiestrą “Latvian Radio Big Band”. Później rozpoczął współpracę z “Mirage Jazz Orchestra”, która trwa do dzisiaj. Często jest zapraszany jako muzyk sesyjny do projektów o bardzo dużym rozrzucie stylistycznym. Z tego też względu jest częstym gościem w muzycznym programach telewizyjnych, jak również na falach radiowych.

Podczas warsztatów Raivo opowie o historii jazzu i big bandach na Łotwie, przedstawi różne aspekty gry na saksofonie w odmiennych stylistykach muzycznych (z uwzględnieniem małych i dużych składów). Opowie również o własnych doświadczeniach w przemyśle muzycznym.

Miejsce warsztatów:
Ruiny Teatru Victoria w Gliwicach
Aleja Przyjaźni 18

Formuła warsztatów jest otwarta zarówno dla słuchaczy/fanów jazzu jak i muzyków (lub przyszłych muzyków).

Udział w warsztatach był bezpłatny. Aby zgłosić chęć czynnego udziału należy przesłać maila na adres sjc@sjc.pl lub jazzwruinach@jazzwruinach.pl podając swoje imię, nazwisko oraz wybrany instrument.