Zgłoszenia przyjmowane będą zarówno od osób indywidualnych, jak i od zespołów (tria, kwartety) pragnących rozwinąć swoje skrzydła, przełamać słabości i znaleźć rozwiązanie nurtujących ich problemów wykonawczych.

Temat: "Warsztaty gry w zespole jazzowym: kształtowanie brzmienia i zgrania zespołu, wraz z podstawami improwizacji jazzowej, nauka o zastosowaniach skal, swingowej rytmice i artykulacji w improwizowanych partiach solowych".

Koordynatorem warsztatów jest:

Jarosław Spałek

absolwent katowickiej Akademii Muzycznej, pedagog, trębacz, sesyjny instrumentalista mający w swym dorobku ponad 80 płyt muzyki rozrywkowej i jazzowej. Był zaangażowany w najlepszych big-bandach w Polsce, m.in. Kukla Band, Alex-Band, a obecnie gra w reaktywowanej Orkiestrze Jerzego Miliana i w Tarkowski Orchestra. Stworzył płytę z gliwickim zespołem jazzu tradycyjnego Enerjazzer. Od wielu lat edukuje młodzież,  prowadząc zajęcia zespołu jazzowego w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach. Zespół ten jest doskonale znany w gliwickim środowisku jazzowym ze swej działalności koncertowej.

Instruktor:

Marcin Kaletka

urodzony w 1986 roku, saksofonista tenorowy – absolwent katowickiego instytutu Jazzu Akademii Muzycznej oraz Frost School of Music, University of Miami, w Stanach Zjednoczonych. Od 2014 r. wykłada na Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobywca mnóstwa nagród na festiwalach oraz konkursach jazzowych w kraju i poza granicami. Marcin współpracuje ze znanymi osobistościami Polskiej oraz zagranicznej sceny jazzowej w takich formacjach jak m.in.: Eryk Kulm „Quintessence", Piotr Wojtasik Group, Mateusz Sobiechowski Quintet. Jest również współtwórcą zespołu Szczypka/Kaletka Quintet. Na jego koncie można odnotować również nagranie płyty z wokalistą Wojciechem Myrczkiem „We’ll Be Together Again” (2010) oraz trzech albumów jazzowych z zespołem Wierba & Schmidt Quintet: „Maya” (2009), „Live in Getxo” (2010), „Black Monolith” (2011).

Zajęcia będą miały miejsce w Państwowej Szkole Muzycznej im Ludomira Różyckiego w Gliwicach
(ul. o. Jana Siemińskiego 6) w dniach: 10 - 11 sierpnia 2017.

Zajęcia każdego dnia odbędą się w godzinach od 11:00 do 15:00.

Uczestnicy warsztatów wraz z instruktorami zaprezentują się wspólnie w programie będącym podsumowaniem warsztatów – na dużej scenie w Ruinach Teatru Victoria w Gliwicach (Aleja Przyjaźni 18) – podczas ostatniego dnia festiwalu 11 sierpnia 2018 (początek godz. 18:00).

 

Formuła warsztatów jest otwarta zarówno dla słuchaczy, fanów jazzu, jak i muzyków (lub przyszłych muzyków).


Udział w warsztatach jest bezpłatny. Aby zgłosić chęć czynnego udziału, należy przesłać wiadomość na adres mailowy sjc@sjc.pl lub jazzwruinach@jazzwruinach.pl  podając swoje imię, nazwisko, instrument lub nazwę grupy.

Miejsce realizacji:

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego
Jana Siemińskiego 6, 44-100 Gliwice