8 sierpnia w godzinach od 12:00 do 15:00.

W programie zajęć:

- zasady gry w sekcji rytmicznej, w różnych stylach w muzyce jazzowej i około jazzowej
- wykonywanie standardów jazzowych z gitarą jako jedynym instrumentem harmonicznym
- akompaniament gitarowy i prowadzenie melodii w trio
- zasady improwizacji podczas wykonywania wybranych utworów (dobór odpowiednich skal, budowanie napięcia)

Prowadzenie zajęć:

Przemysław Strączek - gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie (2001, 2003), finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku (2011).

Od kilku lat obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum - Jazz Top.

W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego za osiągnięcia artystyczne.

Uczestnik programu Kultura Polska na Świecie organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza oraz uczestnik programu Scottish Jazz Federation - Bridge Music.

W latach 1998 – 2006 prowadził swój pierwszy zespół Tres Jazz, z którym nagrał album “The Shape of Melody” (2004). Od 2006 roku realizuje się jako lider swoich projektów muzycznych nagrywając do tej pory cztery autorskie albumy w polskich i międzynarodowych składach: “Earthly Room” (2007) i “Light & Shadow” (2010), Evans (2012) w duecie z gitarzystą z Hong Kongu Teriverem Cheung i “White Grain of Coffee” (2014) z włoską sekcją rytmiczną.

Jest także autorem podręcznika dla gitarzystów jazzowych pt. “Elementarne zasady improwizacji jazzowej na gitarze cz. I i cz. II”.

W 2008 roku został uhonorowany Indywidualną Nagrodą Miasta Jastrzębie Zdrój, z którego pochodzi, za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury.

W 2011 roku otrzymał Honorową Odznakę “Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W swojej twórczości odnosi się do różnych dokonań muzyki improwizowanej: jazzowej amerykańskiej, europejskiej a także azjatyckiej poszukując własnej drogi poprzez połączenie ze sobą różnych kultur.

Poza wykształceniem muzycznym, swoją wiedzę i umiejętności pogłębiał także biorąc udział w różnego rodzaju warsztatach jazzowych w Polsce, Tajlandii, Szwajcarii i USA. Występował w wielu audycjach telewizyjnych (w telewizji ogólnopolskiej i regionalnej) oraz polskich, hiszpańskich, brytyjskich, szkockich, włoskich i tajlandzkich audycjach radiowych. Koncertował na wielu międzynarodowych festiwalach m.in.: London Jazz Festival, Thailand International Jazz Conference, International Jazz Festival - Usti nad Labem, Jazz In The Ruins, Tu Jazz, Letni Krakowski Festiwal w Piwnicy pod Baranami, Silesian Jazz Meeting.

www.przemekstraczek.com


W zespole akompaniującym pojawi się:

Yi Zhe Seow (Ethan Seow) - absolwent National University w Singapore, kontrabasista i skrzypek, pedagog, muzyk rozpoznawalny w Południowo – Wchodniej Azji, koncertował na ważniejszych festiwalach jazzowych w regionie m.in. World Youth Jazz Festival, Mosaic Festival, promotor łączenia tradycji z muzyką współczesną improwizowaną.

Miejsce warsztatów:
Ruiny Teatru Victoria w Gliwicach
Aleja Przyjaźni 18


Formuła warsztatów jest otwarta zarówno dla słuchaczy/fanów jazzu jak i muzyków (lub przyszłych muzyków).


Udział w warsztatach był bezpłatny. Aby zgłosić chęć czynnego udziału należy przesłać maila na adres sjc@sjc.pl lub jazzwruinach@jazzwruinach.pl podając swoje imię, nazwisko oraz wybrany instrument. Zgłoszenia nie dotyczą osób, które chcą być słuchaczami. Tych zapraszamy ... z marszu ...