Zespół powstał na początku 2010 rok, muzyków połączyła wspólna chęć tworzenia swojej oryginalnej i różnorodnej muzyki, która będzie początkiem czegoś nowego i pozwoli zapisać się na kartach historii. Muzycy tworzący ten projekt to zawodowi muzycy i absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach z wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Latem 2014 roku, zespół poszerza swój skład instrumentalny o nieczęste brzmienie instrumentów perkusyjnych, jakimi są conga i guiro, a to za sprawą Kolumbijczyka Ediego Sancheza, który swoim bogatym doświadczeniem muzyki latynoskiej, sprawia, że zespół nabiera nowego południowo-amerykańskiego brzmienia.

Stylistyka w której porusza się zespół to szeroko rozumiana muzyka latynoamerykańska, począwszy od kubańskiej salsy, brazylijskiej samby, przez muzykę afro kubańską, bossa nove, a na latin jazzie kończąc. W utworach można spotkać także elementy funku i modern jazzu. Zaangażowanie, indywidualne podejście, a przy tym poczucie humoru i pozytywna energia, jaka unosi się w eterze podczas koncertów to wybuchowa muzyczna mieszanka, która sprawia, że występów tego zespołu się nie zapomina.

GOŚĆ SPECJALNY - EDILSON SANCHEZ

Urodził się 11 maja 1972 roku w Bogocie. Swój pierwszy instrument muzyczny otrzymał od ojca, który zakochany w rytmach meksykańskich, z myślą o nauce syna, podarował mu gitarę akustyczną. Wraz z najbliższymi przyjaciółmi, Williamem Rojasem oraz Alberto Beto Garcíą założyli swój pierwszy zespół Tiempo de Jazz. W 1996 roku zadebiutowali na scenie przed szeroką publicznością, biorąc udział w Jazz al Parque, pierwszym w Bogocie jazzowym festiwalu.

Edi Sánchez występował również z legendarnymi na kolumbijskiej scenie jazzowej formacjami Séptima Especie, La Moderna oraz z Garujazz, w którym miał okazję grać z tak utalentowanymi muzykami jak Paulem Votteler i Ricardo Barrera. W 1998 roku Edi zakończył studia licencjackie na Narodowym Uniwersytecie Pedagogicznym w Bogocie broniąc pracę dyplomową na temat karaibskiej muzyki kolumbijskiej zwanej porro.

Z czasem, dzięki swojemu rosnącemu doświadczeniu i talentowi Edi był zapraszany do grania w coraz różniejszych stylach i formacjach, np. z zespołem K-YO reggae band koncertował w niemal całej Kolumbii. I to w sumie dzięki tej grupie kolumbijski muzyk znalazł się w końcu Polsce…

Otóż lider zespołu, Billy Francis, zabrał część ekipy na koncerty do stolicy Indonezji – Jakarty. I to tam, występując na Dalekim Wschodzie Edi poznał Anitę, dziewczynę z Polski…
-Polskę kojarzyłem wcześniej głównie z Chopinem. Zauroczony i słowiańskim wdziękiem i opowieściami o Polsce postanowiłem przyjechać i zobaczyć – wspomina Edi.

www.wideopentrio.pl

Wide Open Trio feat. Edilson Sanchez

Edilson Sanchez – conga
Piotr Matusik – fortepian
Mateusz Gremlowski – gitara basowa
Łukasz Kurek – perkusja

Wstęp na koncert jest wolny.