Trio perkusisty Przemysława Jarosza, który po wielu latach współpracy z czołowymi artystami w Polsce, prezentuje własną muzykę. Do współpracy zaprosił Tomasza Pruchnickiego (saksofon) oraz Kajetana Galasa (organy Hammonda), z którymi zrejestrował debiutancki album z początkiem 2016 roku. Nowo powstały album trzech utytułowanych muzyków miał swoją premierę jesienią 2016r. i od tamtej pory muzycy koncertują promując ich muzykę. Niecodzienne na polskich scenach jazzowych organy Hammonda nadają charakterystycznego kolorytu brzmienia zespołu. Nie brak w tym brzmieniu bezpośrednich nawiązań do kanonu światowego mainstreamu jazzu, co połączone z autorskimi kompozycjami lidera zespołu tworzy niepowtarzalną, nową jakość. Repertuar tria to pełen wachlarz barw i nastrojów, które wspólnie tworzą monolityczną w swym charakterze opowieść. W 2016r. trio nagrało debiutancki album i w 2018r. kolejny. Drugi krążek - „Alterakcje” - uświetniła swoim udziałem wokalistka Katarzyna Mirowska.

Najnowsza odsłona zespołu to trio rozszerzone do kwartetu poprzez współpracę z pianistą Dominikiem Wanią. Dominik Wania to jeden z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia europejskiej sceny jazzowej. W styczniu 2017r. brał udział w nagraniu płyty „Unloved” zespołu Maciej Obara Quartet, zrealizowanym dla najbardziej prestiżowej obecnie wytwórni ECM.

W ankiecie Jazz Top 2017r. magazynu Jazz Forum płyta ta została uznana za Album Roku, a Dominik Wania uzyskał pierwsze miejsce w kategorii Fortepian. Ponadto w ankiecie Polish Jazz uzyskał tytuł Muzyk Roku 2017.

Dominik Wania

Dominik Wania

Najnowsze kompozycje Tria zostały nagrane już na płytę a jej premiera przewidywana jest na wczesną jesień tego roku. A to oznacza, że Jazz w Ruinach będzie premierą, na pewno premierą telewizyjną (w jakości HD), ze względu na charatker tegorocznej edycji festiwalu.

Rejestracja audiowizualna: 17-20 sierpnia, Gliwice

PREMIERA:

4 września 2020, godz. 21.10

dostępna w Twojej telewizji kablowej lub przez WP Pilot na urządzeniach mobilnych,

Kanał SJC - subksrybuj kanał już teraz.