Marcelina Gawron to wokalistka, instrumentalistka, komponuje, pisze teksty. Pochodzi z urokliwej miejscowości Jaworzna w Beskidzie Wyspowym. Od najmłodszych lat związana z muzyką. Początkowo kształcona w kierunku klasycznym - ukończyła klasę skrzypiec w Szkole Muzycznej I stopnia w Limanowej, w klasie Pana Sławomira Szymochy. Potem II stopień szkoły muzycznej w Tarnowie - w klasie kontrabasu. Wiedza, którą zdobyła na tym etapie była bardzo cenna w późniejszej edukacji jazzowej. Ukończyła bowiem kierunek - wokalistyka jazzowa na Akademii Muzycznej w Katowicach. 

Muzyczną działalność realizowała w wielu projektach muzycznych mi.n. Jazzoom z którym nagrała album „Podróż” Universal 2017 - udzielając się również kompozytorsko.

Jest członkiem zespołu wokalno instrumentalnego Soul’n’Voices. Zapraszana do współpracy przy wielu projektach przez cenionych muzyków polskiej sceny jazzowej.

Marcelina wystąpi z kwartetem wspaniałych muzyków polskiej sceny jazzowej w towarzystwie wybitnego polskiego trębacza jazzowego - Piotra Schmidta. W programie autorskie utwory z albumu „Notes of life” w aranżacjach Adama Jarzmika, który zagra również na fortepianie.

Wstęp wolny