Zespół założony w Wiedniu w 2013 roku i tam działający uprawia minimalizm, post-rock i ambitny jazz. Alexander Kranabetter, Philipp Harnisch, Ivo Fina i Johannes Wakolbinger tworzą muzykę idealnie równoważącą estetykę akustyczną i elektroniczną.

Wiosną 2015 roku kwartet wydał swój debiutancki album, który uzyskał wiele przychylnych recenzji w prasie i w rezultacie otrzymał zaproszenia na takie festiwale, jak Jazz Fest Wien, Jazz and the City Festival w Salzburgu oraz Jazz-November w Bayreuth, a także wystąpił w finale BAWAG Next Generation Awards w Porgy & Bess w Wiedniu oraz na licznych koncertach w Niemczech i za granicą.

Kulminacją zagranicznych występów były koncerty w Austriackim Forum Kultury i w Rockwood Music Hall w Nowym Jorku. Kwartet Month of Sundays został wybrany do dwuletniego programu promującego młode talenty w ramach „New Austrian Sound of Music 2018 - 2019”. Kolejne zaproszenia zaowocowały koncertami w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chorwacji, Czarnogórze, Słowenii i w Turcji. W roku 2019 zespół zagra m.in. w Rumunii, Grecji, Iranie i na Ukrainie. Muzycy Month of Sundays pracują obecnie nad drugim albumem pod roboczym tytułem „Time and Ruins”, który ukaże się jesienią 2019 roku.

Alexander Kranabetter – trąbka
Philipp Harnisch – saksofon altowy
Ivo Fina – gitara
Johannes Wakolbinger – perskuja

Wstęp wolny.

Miejsce realizacji festiwalu:

Hala Modeli GZUT
Wincentego Pola 7-13, 44-100 Gliwice